Wojownicy pokazują, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Zawziętością i pozytywnym podejściem pokazują chorobie, że nie wie z kim zadarła!
Back to Top
Image Alt

Fundacja Cancer Fighters

Walczymy o zdrowie Oktawiana!

Problemy ze zdrowiem u naszego Bohatera pojawiły się jesienią 2017 roku – zaczął dokuczać mu ból w lewej stopie. Początkowo lekarze powiązali ból z jego aktywnością fizyczną. Oktawian uprawiał breakdance, grał w piłkę nożną, dużo biegał. W lutym 2018 roku z powodu utrzymujących się dolegliwości skonsultowano sprawę z chirurgiem, wykonano badanie RTG, w którym nie stwierdzono zmian pourazowych a nierówny obrys w okolicy V kości śródstopia. Zinterpretowano to jako zmiany przeciążeniowe. W czerwcu 2018 roku ból się nasilał. Przeprowadzono badanie USG, które wykazało wyraźną zmianę, biopsję, dzięki której zdiagnozowano bardzo rzadki i bardzo groźny nowotwór tkanek miękkich. Rozpoczęło się leczenie chemioterapią, które nie przyniosło spodziewanych efektów i stopę trzeba było amputować.
Kontynuowano podawanie chemioterapii na początku kwietnia 2019 roku. Podano kolejną dawkę i ściągnięto szwy. Niestety rana na kikucie się rozeszła i po niedługim czasie wdała się martwica. Rodzice chłopaka stanęli przed wyborem: albo kolejny zabieg chirurgiczny albo leczenie innowacyjną metodą z zastosowaniem różnego rodzaju opatrunków. Wybrali drugą opcję, która jest mniej inwazyjna, ale jak się później okazało bardzo kosztowna i długotrwała. Rana nadal się nie zabliźniła mimo stosowania wielu opatrunków.
Od roku Oktawian porusza się o kulach, przez co pojawiły się zaniki mięśniowe i przykurcze. Potrzebna jest codzienna rehabilitacja i pomoc fizjoterapeuty. Nasz bohater przyjmuje również chemie podtrzymującą i cały czas czeka aż rana się zagoi. Następnie potrzebna będzie długa rehabilitacja i zakup protezy. Wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami…
Zachęcamy do wspierania tego dzielnego Wojownika za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl -> https://pomagam.pl/oktawiansniowski lub wpłat bezpośrednio na konto:
Fundacja Cancer Fighters
ul. Borowskiego 7/9, 66-400 Gorzów
Nr konta: 65 1240 6494 1111 0010 9511 7099
Przekaż 1% podatku na fundację Cancer Fighters
Rozlicz PIT online -> https://bit.ly/2N7d4Ts
Numer KRS: 0000581036

Post a Comment