Wojownicy pokazują, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Zawziętością i pozytywnym podejściem pokazują chorobie, że nie wie z kim zadarła!
Back to Top
Image Alt

Fundacja Cancer Fighters

Sztuki walki zagoszczą w Szpitalu Onkologii Dziecięcej w Olsztynie

Już 7 marca w Szpitalu Onkologii Dziecięcej w Olsztynie odbędzie się „Mała Gala dla Wielkich Wojowników”. Gościem specjalnym będzie Ewa Brodnicka  – aktualna mistrzyni świata federacji WBO w wadze superpiórkowej.
Takiego wydarzenie w naszym kraju jeszcze nie było – mówią organizatorzy Gali. Nietypowe jest bowiem miejsce, w którym dojdzie do pojedynków bokserskich. Tym razem będzie to olsztyński Szpital Onkologii Dziecięcej. Cel jest jeden – wsparcie leczących się tam dzieci.
Organizowaliśmy już wiele, niezwykle interesujących wydarzeń, jednak do gali bokserskiej w szpitalu jeszcze nigdy wcześniej nie doszło. Wolontariusze z naszej fundacji bywają w Olsztynie bardzo często, a wszystkich podopiecznych wspierają z całych sił. Zależy nam na tym, aby wszystkie dzieci, które na co dzień przybywają tutaj w szpitalu, choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Wierzę, że gala bokserska przypadnie im do gustu. Szczególne podziękowania kieruję do naszych wolontariuszy Ewy Chudziakiewicz, Krzysztofa Kaima oraz Iwony Tankielun. Bez Was nie byłoby tego wydarzenia – mówi Marek Kopyść, jeden ze współorganizatorów i prezes fundacji Cancer Fighters.
Gwiazdą „Małej Gali dla Wielkich Wojowników” będzie Ewa Brodnicka, która w swoim dorobku ma m.in. tytuł mistrzyni Europy. Organizatorami wydarzenia są fundacja Cancer Fighters oraz UKSW PIRS Powiatu Olsztyńskiego.
Początek Gali zaplanowano na godzinę 11:00.

Post a Comment