Przejdź do góry
Pozostań w kontakcie
Borowskiego 7/9
66-400 Gorzów Wielkopolski,
marek.kopysc@cancerfighters.pl
T: +48 531 343 311
Dane fundacji
biuro@cancerfighters.pl
NIP: 599 317 81 99
KRS: 0000581036

Mecz charytatywny

Mecz charytatywny

2 czerwca na stadionie Stilonu w Gorzowie odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sztuk walki w 2018 roku. Udział w nim wzięli najlepsi zawodnicy mieszanych sztuk walki oraz bokserzy. Tym razem sportowcy nie rywalizowali w ringu, ale na boisku piłkarskim.

 

Polska czołówka świata sztuk walki spotkała się w Gorzowie, aby wesprzeć chorującego na nowotwór Aleksa – podopiecznego Fundacji Cancer Fighters. U 14-letniego Aleksa lekarze stwierdzili guz złośliwy kości piszczelowej osteosarcoma z patologicznym złamaniem kości.

 

W meczu charytatywnym udział wzięli m.in. Artur Szpilka, Jan Błachowicz, Marcin Różalski, Izu Ugonoh, czy Akop Szostak. Cała zebrana podczas meczu piłkarskiego kwota została przekazana na zakup protezy dla Aleksa.

 

Druga edycja meczu odbyła się rok później. Zespół prowadzony przez wielokrotną mistrzynię świata w MMA Joannę Jędrzejczyk pokonał 3:2 drużynę przyjaciół Michała Materli. W wydarzeniu, które miało miejsce na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, udział wzięli głównie przedstawiciele sportów walki, ale też reprezentaci innych dyscyplin, jak choćby koszykówki, czy piłki nożnej. Na murawie pojawili się m.in. Marcin Różalski, Jan Błachowicz, Marcin Wasilewski, Cezary Trybański czy Anzor Ażyjew. Mocno było reprezentowane środowisko żużlowe. W obu zespołach zagrali Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Piotr Paluch oraz Tomasz Dryła.

Ta strona korzysta z ciasteczek.