Wojownicy pokazują, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Zawziętością i pozytywnym podejściem pokazują chorobie, że nie wie z kim zadarła!
Back to Top
Image Alt

Fundacja Cancer Fighters

Dołączasz do drużyny Bartka?

Problemy zdrowotne Bartka zaczęły się jesienią ubiegłego roku. Rodziców zaniepokoiły powiększone węzły chłonne i od razu udali się z synem do lekarza, który stwierdził ich zapalenie i przepisał antybiotyk. Kilka dni później chłopiec zaczął gorączkować, więc zaplanowano wizytę u kolejnego lekarza, który zlecił morfologię i rozmaz krwi. Jeszcze tego samego dnia padła diagnoza, która była szokująca – ostra białaczka limfoblastyczna t-komórkowa.
Kolejnego dnia została wykonana biopsja szpiku i punkcja lędźwiowa. Oba badania niestety potwierdziły wcześniejszą diagnozę. Nasz Bohater 12 listopada rozpoczął intensywną chemioterapię, która trwa do dziś. Podczas dotychczasowego leczenia było kilka ciężkich momentów – spadki morfologiczne, gronkowiec w ranie po biopsji, przez co Bartek praktycznie nie był w stanie chodzić, potem uogólnione zakażenie organizmu. W związku z bardzo agresywną odmianą białaczki i nieodpowiednią reakcją na leczenie nasz Wojownik został zakwalifikowany do grupy wysokiego ryzyka i skierowany do przeszczepu alloHSCT we Wrocławiu. Na szczęście dawcą szpiku może być młodsza siostra chłopca.
Zachęcamy do wsparcia finansowego dla Bartka i jego rodziny Środki będą potrzebne na dalsze leczenie i późniejszą rehabilitację. Każda nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie i w znaczący sposób poprawia komfort leczenia!
Aby wziąć udział w zbiórce kliknij w ten link ->  www.pomagam.pl/lrgsvgu7
Przekaż 1% podatku na fundację Cancer Fighters
Rozlicz PIT online -> https://bit.ly/2N7d4Ts
Numer KRS: 0000581036

Post a Comment