Wojownicy pokazują, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Zawziętością i pozytywnym podejściem pokazują chorobie, że nie wie z kim zadarła!
Back to Top
Image Alt

Fundacja Cancer Fighters

Dołącz do drużyny Wojownika Adama!

Adam ma 13 lat. Jeszcze do niedawna był bardzo aktywny i wesoły. Wszystko uległo zmianie w listopadzie ubiegłego roku, kiedy chłopiec zaczął skarżyć się na bóle brzucha a po kilku dniach zaczęła mu towarzyszyć gorączka. Pierwsza wizyta lekarska skończyła się przepisaniem leków na grypę. Z dnia na dzień stan zdrowia naszego Wojownika pogarszał się: bóle się nasilały, gorączka nie ustępowała, pojawiła się biegunka i wymioty. Naszego bohatera skierowano na oddział hematologii, gdzie przeprowadzono szereg badań, których wyniki były przerażające…
Zdiagnozowano chłoniaka rozlanego nieziarniczego z dużych komórekB (DLBCL) III stopnia. Została przeprowadzona punkcja szpiku, trepanobiopsja oraz zabieg laparotomii. Stwierdzono również ostrą przednerkową niewydolność nerek i stany zapalne organizmu. Ponadto Adamowi zaczęły dokuczać duszności, gdyż okazało się, że ma płyn w jamie opłucnej. Badania płynu wykazały prawostronną odmę opłucnową.
Rozpoczęto podawanie chemii. Nasz Bohater z dnia na dzień opadał z sił, pojawiły się nudności, wymioty spadek masy ciała i złe samopoczucie.
Na szczęście udało się zwalczyć część dolegliwości, jednak nadal pozostaje walka z najgroźniejszą ze zdiagnozowanych chorób – chłoniakiem. Czekają go kolejne cykle chemioterapii, walka z jej skutkami ubocznymi, później długa rehabilitacja.
Rodzina chłopca liczy na Wasze wsparcie. Środki będą potrzebne na lekarstwa, suplementy diety, dojazdy do klinik, środki higieniczne, późniejszą rehabilitację.
Zachęcamy do wsparcia. Każda nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie i w znaczny sposób poprawia komfort leczenia naszego Bohatera! Weź udział w zbiórce -> www.pomagam.pl/druzynaadama 💪🏼
Przekaż 1% podatku na fundację Cancer Fighters
Rozlicz PIT online -> https://bit.ly/2N7d4Ts
Numer KRS: 0000581036

Post a Comment